Škola noci Info

4. ledna 2012 v 21:53 | Helium
Tož, Škola noci zapadá do nynější upírské módy. Většina z upírských knížek mě moc nezaujala (skoro ve všech se totiž mele o tom stejném), ale tahle v sobě nese nápad ... a má něco do sebe.


Ve světě Školy noci se o upírech veřejně ví, ale lidé se jich bojí, protože o nich většinou nic neví. Člověk se stane upírem, jakmile ho jako teenagera (cca 16 let) označí. Po označení musí tato označená osoba co nejdříve nastoupit do nejbližší školy noci, jinak s největší provděpodobností zemře záchvatem krvavého kašle. Ovšem i pokud nastoupí tna školu noci stále je zde riziko, že zemře též na krvavý kašel, pokud tělo proměnu nepřijme. Pokud ovšem člověk projde proměnou, stane se z něj upír. Upíři se dožívají vsokého věku (i několikset let) a bývají velmi talentovaní, nebo mají zvláštní dary.
Příbeh knihy se odehrává ve šole noci v Tulse. Zde označí sestnáctiletou Zoey Redbirdovou, dosud zcela obyčejnou černovlasou dívku. Po nástupu na školu noci však zjistí, že je velmi vyjímečná, stejně, jako její nejbližší přátelé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama